1 Cevap
  • 0
Oylar
name

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: userid

Filename: views/question.php

Line Number: 192

Backtrace:

File: /home/steroid1/public_html/application/views/question.php
Line: 192
Function: _error_handler

File: /home/steroid1/public_html/application/controllers/Questions.php
Line: 416
Function: view

File: /home/steroid1/public_html/index.php
Line: 315
Function: require_once

name Punditsdkoslkdosdkoskdo

Karbonhidrat Yemeden Bi Cacık Olur Mu? :)

Bilindiği gibi karbonhidrat büyümek için olmazsa olmazdır fakat, her şeyde olduğu gibi ayarını bildiğimiz müddetçe..

Sorum şudur; 

Bir programlamada(özellikle bulk döneminde) karbonhidratı amiyane tabirle allah ne verdiyse yükseltmek mi? yoksa ne az ne çok, kararında alarak mı devam etmek gerekir?

Şahşi kanaatim insanlar bulk ı çok yanlış düşünmektedir.Bulk yani büyüme periyodu kas anlamında büyümeyi ifade etmelidir.Örneğin bir kür programında 8 kilo alıp 5 kilosu kas olarak düşünürsek, 15 kilo alıp yine 5 kilosu kas olduğu zaman geriye kalan su ve yağ tamamen definasyon ve diyet zamanında kişiye külfet olacaktır.Sporcunun forma girmesini zorlaştıracaktır.

Ben karbonhidratın uçurulmaması ve gerektiği kadar alınması taraftarıyım. Büyümek için sadece karbonhidratı arttırmak değil, kararında karbonhidrat, yüksek protein, kaliteli yağ, doğru kür dizaynı ve çok sağlam antremanlar yapmak gerektiğini düşünüyorum. Maximum kilo yerine maximum kas mentalitesi ile hareket edilmelidir diyorum.

Kıymetli hocalarım, değerli kardeşlerim fikirlerinizi deneyimlerinizi aktarırsanız memnun olurum.

Teşekkür ederim..

Merhaba;

Düşüncene bende katılıyorum, karbonhidratları gereginden fazla tüketmek extra külfete dönüsebilir, harcama ile kullanilmadiginda. Gözlem ve deneyimlerime göre kalori aliminda esas kriter kisinin metabolizmasi ve yaşam seklidir. Normalin üstünde beslenen fazla kalori alan bir cok ektomorf, yaglanmadigi gibi kas gelisimine de zayif bir sekilde tepki veriyor.

Böyle kisilerin beslenmeyi arttirmasi ve geri dönüşe göre degerlendirmesi gerekir.Cevremde ektomorf kisilere tavsiyem sık sık ve karbonhidrat agirlikli temiz beslenme oluyor. Benim gibi olanların (endomorf) üc ögün ve protein yag agirlikli beslenmesi karbonhidratlari sinirlandirmasi elzemdir. İnsülin fazla salgilayan bünyelerde kilo alimi ve sulanma her zaman daha fazla olacaktir...

  • 1