3 Cevap

Clenbuterol Kullanımı

Görüntüleme 758
  • 1
Oylar
name

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: userid

Filename: views/question.php

Line Number: 192

Backtrace:

File: /home/steroid1/public_html/application/views/question.php
Line: 192
Function: _error_handler

File: /home/steroid1/public_html/application/controllers/Questions.php
Line: 416
Function: view

File: /home/steroid1/public_html/index.php
Line: 315
Function: require_once

name Punditsdkoslkdosdkoskdo

Clenbuterol Kullanımı

Merhabalar,

Yaklaşık 2 sene önce 1-1.5 senelik spor hayatıma son verdim ve 1 ay önce yine başladım doğal olarak vücudum biraz yağlandı.

Clenbuterol aldım yaklaşık 8-9 gündür kullanıyorum antrenman günleri antrenmandan önce 1 adet alıyorum. İnternette bakıldığında clenle ilgili bir sürü olumsuz etkileri var sadece nefes darlığı oldu bu da psikolojik ve muhtemelen panik atağım var. Panik atak hastaları kullanmasın diye uyarılmış sebebi nedir? 

Çok abartmadna kullanıyorum (Piramit yapmıyorum). 

Bir zararını görür müyüm? 

3 hafta daha kullanıp ara vereceğim.

Vucudun, unuttuktan reseptörlerin normale döndükten sonra, tekrar kullanabilirsin.Fakat panik atak konusunu önemsemelisin bu maddeler bildiğin adrenalin salgılatıyor ve aşırı heyecan ortaya çıkabilir.Mesela efedrin bu psikolojik etkilere sahip güçlü bir maddedir.Antrenman öncesi özellikle kardiyo zamanları arada bende kullanırım...

  • 0

Tekrardan merhaba,

Cevabınız için teşekkürler o zaman hafif derece panik atağımla kullansam herhangi bir problem olmaz anladığım kadarıyla.

26 Kasımda başladım, toplamda 21 gün yani 3 hafta kullanacağım. Sonrasında 15-20 gün ara verip tekrar başlasam bir problem olur mu?

  • 0

Merhaba;

Clenbuterol de aynı ventolin gibi beta 2 agonisti denilen ilaç ailesindendir.Çalışma prensibi vucuttaki (özellikle kalp) beta 2 reseptörlerine bağlanır ve metabolizma hızını arttırır.Depolanmış enerjinin ısı olarak kullanılmasını sağlar.Nabız ve tansiyonu yükseltir, aynı zamanda adrenalin salgılatır.Adrenalin uzun süre vucutta kaldığında yatkınlık olması durumunda panik atak ve çeşitli öfke patlamaları yaşanabilir.

Clenbuterolün etki süresi uzundur onun için kullanımda günde tek veya 12 saatte bir şeklinde kullanılabilir.Yaklaşık 3 hafta sonra vucut reseptörleri azalmaya başlar ve duyarsızlık gelişir.Bu nedenle piramit şeklinde artışlar yaparak kullanım tercih ediliyor.Spor öncesi kullanım da mümkündür, herhangi bir farkı olmaz.

Clenbuterolün uzun süre kullanımda kalp kapakçık problemleri ve sol kulakçıkta büyüme yaptığı bilgisi vardır.

Sağlıklı günler...

  • 1