2 Cevap
  • 0
Oylar
name

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: userid

Filename: views/question.php

Line Number: 192

Backtrace:

File: /home/steroid1/public_html/application/views/question.php
Line: 192
Function: _error_handler

File: /home/steroid1/public_html/application/controllers/Questions.php
Line: 416
Function: view

File: /home/steroid1/public_html/index.php
Line: 315
Function: require_once

name Punditsdkoslkdosdkoskdo

Ventolin veya Efedrin tepki alamıyorum?

Metin abi selamlar fiziksel parkur için senden öneri istemiştim broksin tavsiye etmiştin 15ml aldığım halde ne yan etki nede verim alamadım ventoline geç artırarak kullan demiştin 4 mg başladım 6 mg (tek seferde) geçtim gene tepki yok, tek seferde 8 mg  geçtim 2 gündür alıyorum herhangi bir yan etki veya performans iyileştirmesi göremedim sebep nedir abi bendemı sıkıntı var anlamadım.. Ventolin ve efedrin birlikte almayı düşünüyorum artık buna ne dıyorsun abı nasıl yapayım kullanımı

Direkt efedrin kadar etkisi olmaz broksindeki efedrin miktarı çok az en az 25 mg veya 50 mg olmalı etki etmesi için. Ben dek pharma 50 mg kullanıyorum çok iyi gerçekten bir tablet etki ederken iki tablet ve kafein inanılmaz etkili. Çalışmasaydı baş ağrısıda yapmazdı ve kalp ritminide hızlandırıyor. Aspirin yada başka bir ağrı kesici kullan bence.

  • 0

Aç olmalısın, efedrinden iki kapak al, daha fazla alma ama...Yanına kafein al, bulamıyorsan içinde kafein olan bir şey mesela enerji içeceği olabilir.Yalnız abartmamalısın, vucudun alışık olmayınca aşırı tepki verebilir...200-400 mg kafein sağlamalısın.

Efedrinle ventolin vb. bir şeyi beraber alma sakın !! Kalp krizi geçirebilirsin, kalbin kasılma gücünü çok aşırı arttırıyorlar.Gevşeyemezsen gidersin söylim...Ventolinin en bariz etkisi ellerde titreme ve içte oluşan heyecan hissidir.Adrenalinden dolayı ve sinirlerin aşırı uyarılmasından.

Eğer bu ilaçları kullanıyorken hiç bir şey gelişmiyorsa baskılanıyordur.Ya kullandığın antidepresan beta bloker gibi ilaçlardan yada yüksek insülin salınımından...Kısacası sorun sende, ilaçlarda sorun yok.Vucudun bir nedenden dolayı parasempatik sistemin etkilerinden kurtulamıyor.

Benim buradan öneri yapmam mümkün değil esasında.Görmeden bilmeden yanında kontrol etmeden bunun dışında bir şey diyemem...

  • 1
    • Metin abi antidepresan veya beta bloker kullanmıyorum hiç bi şekilde açken deniyorum ikisinide efedrinide aç ventolinide aç fakat tepki yok anlamış değilim en son aç karna açlık insülin 7 çıkmıştı buda referansın düşük kısmındaydı gayet normal değerlerde açlık kan şekeride 87 aynı şekilde normal yani.. ben etki alamama sebebimi anlamadım açıkçası ikisinide bir kullansam bişey olmayacakmış gibi duruyor fakat çok tehlikeli senin söylemine göre abi o yüzden denemiyim en iyisi .. internetteki yorumları görunce hatta kalbi hissetme el titremesi falan korkmuştum baya ama 0 yan etki ve verim alınca çok şaşırdım anlamış değilim başka bi sebebi var mı abi ..