2 Cevap

Gonadorelin asetat

Görüntüleme 253
  • 0
Oylar
name

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: userid

Filename: views/question.php

Line Number: 192

Backtrace:

File: /home/steroid1/public_html/application/views/question.php
Line: 192
Function: _error_handler

File: /home/steroid1/public_html/application/controllers/Questions.php
Line: 416
Function: view

File: /home/steroid1/public_html/index.php
Line: 315
Function: require_once

name Punditsdkoslkdosdkoskdo

Gonadorelin asetat

Hocam merhaba

PCT de kullanırım diye iki adet aşağıda resmini koyduğum Gonadorelin Asetat almıştım ancak kullanmadım. Biraz araştırdım kafam iyice karıştı. İlacı iade edemiyorum pahalı bir ilaç belki ileride kullanırım diye şu anda buzdolabında saklıyorum. Bu ilacı hangi durumlarda kullanmak lazım? Biraz anlatabilirseniz sevinirim. Selamlar..

8697621750197 - İlaç Fiyatı

Merhaba;

Bu ilaç hipotalamustan üretilen gnrh hormonunun sentetik varyasyonlarından biridir.Bunun benzeri özellikte farklı etken maddelere sahip türleri de vardır.Asıl kullanım amacı hipofizi aşırı uyararak kapatmak kilitlemektir.İlk anda hipofiz tepki olarak yüksek seviyelerde lh ve fsh hormonu üretir fakat kısa sürede bu üretimi tamamen sonlandırır.Bu özelliğinden dolayı kimyasal kastrasyon amacıyla ve testis yumurtalık kanserlerinde antigonadropik etkinlik için kullanılır.

Bu ve diğer çeşitlerini kullanarak pct yapma durumu steroid camiasında bir zaman denenmiş fakat olumlu sonuçlar doğurmadığı için tercih edilmemektedir.Bende şahsen diğer formu olan triptorelini kullanmış ve umduğum çözümü bulamamıştım.Yine de tıpta kesinlik yok her geçen gün yeni bilgiler öğreniyoruz.Doz ayarlanabilirse hipofizin fazla uyarılmadan doyuma gitmemesi sağlanabilirse kullanılabilir.Deneyim yaşadığını söyleyenler var fakat test sonuçlarıyla gösterebilen görmedim...Eski usul pct ye (klomen+tamoksifen) devam...Tıpta hipotalamus-hipofiz ve gonad aksının aksaklıklarını tesbit etmek amacıyla kullanıldığı gibi, genellikle ergenlik gecikmesi veya baskılanması için de kullanımı vardır.Ayrıca trans bireylerin değişimi sürecinde istenen kimliğin oluşması için endojen antigonadropin görevi de yapar...

  • 1